Статті
(сайт відокремленого підрозділу ГО "Ліга радіоаматорів України" в Рівненській області)

В ефірі UW5KW: апаратура, антенни, радіозв'язки в 2018 році.

Позивний UW5KW належить радіоаматору ВП ГО ЛРУ в Рівненській області Ткачуку Володимиру. Цей радіоаматор працює в ефірі з 1978 року. Перший особистий позивний було отримано в 1984 році (ex UB5KCZ, UB5KQ, UX0KA, UT5KTT,UB5-072-112). На фото: апаратура, що використовується сьогодні на радіостанції UW5KW. Це трансивер SW2011RDX, що збирався самотужки в 2012-13 роках (вихідна потужність 15-20 ватт), невеликий підсилювач має такий самий розмір, що й SW2011RDX (на задньому плані фото). Підсилювач на діапазон СВ (перероблено для роботи на всіх КВ діапазонах). На виході : 40 - 70 ватт (в залежності від діапазону). Блок живлення використовується 30 А, напруга на виході - плюс 13,8 вольт. 

Комп'ютер саморобний, процесор 2-ядерний AMD, ОЗУ 4Гб, встановлено Windows 10. Дисплей фірми ACER, розмір 20 дюймів. 

Антенни UW5KW: 

- на діапазон 80 метрів використовується LOOP (петля) в формі п'ятитикутника. Всі кути піднято на висоту 8 метрів. Антена розміщена горизонтально, кабель 75 ом підключено в один з кутів. Довжина кабеля 8 метрів. Ніяких приладів узгодження не використовується.  Модами JT65, JT9, FT8 на цю антену в діапазоні 80 метрів проведено дуже багато зв'язків з далекими кореспондентами: Антарктида (RI1ANL), Нова Зеландія, Австралія, США, Канада, Таїланд,  Індонезія, Японія та інші.       

- на діапазон 40 метрів використовується LOOP (петля) у формі трикутника, розміщена  вертикально. Верхній кут знаходиться на висоті 8 метрів, два інші кути від землі на висоті 3 метри. Центральна мачта - низ 5 метрів з водопровідної труби діаметром 2 дюйми, верх - пластикова труба 3 метри. Кабель 50 ом під'єднано в розрив однієї зі сторін трикутника. Довжина кабеля - біля 8 метрів. Ця антена дуже добре працює на дальні траси , особливо  Японія, Океанія та Австралія.

- на діапазон 20 метрів використовується саморобний GP, піднятий на висоту 4-5 метрів від землі. Штир - китайське вудилище 5,5 метрів, три  промені довжиною по 5,1 метрів. Кабель використовується 50-омний, довжина 5 метрів. Антенна працює на дальні траси у всіх напрямках. Коефіцієнт підсилення менший, ніж трикутника на 40 метровий діапазон.

- на діапазон 30 метрів використовується горизонтальний трикутник - аналог трикутника на 40 метрів. Кабель живлення 50 ом, довжина 8 метрів.

-на діапазон 17 метрів використовується вертикальна антена - аналог антенни на 20 метрів. Кабель живлення  75 ом, довжина кабеля- лише 4 метри. 

Для зменшення КСВ та зняття поверхового електричного потенціалу з кабелів живлення використовуються дроселі з феритових кілець та защілок.

На діапазонах 21,24 та 28 Мгц добре працює антенна на 80 метрів. Прохід на цих діапазонах поки що відсутній. Він там з'явиться восени та влітку. 

Крім цифрових видів зв'язку UW5KW працює також і іншими видами випромінювання. 5 січня 2019 року відбувся чемпіонат України телеграфом. Ткачук Володимир (UW5KW)  , не дивлячись на дуже малу потужність випромінювання 50-60 ватт, провів 96 зв'язків та посів 42 місце з 53 учасників змагань. З Рівненських радіоаматорів в цьому чемпіонаті України працювало всього лише дві станції UX0KR (Сидоров Володимир, діапазон 160 метрів) та UW5KW (Ткачук Володимир, діапазон 80 метрів).

В інтервалі з 22 травня 2018 року по 31 грудня 2018 року UW5KW провів 5837 QSO. До травня трансивер був в ремонті. З 5837 всіх зв'язків 1004 зв'язків з DX-станціями (без Європи). В середині червня вдалось провести 2 QSO з Антарктидою на 40м і 80м, з Океанією проведено 82 зв'язки , з Африкою - 80 зв'язків, з Азією 720 зв'язків, з Північною Америкою - 102 QSO, з Південною Америкою - 18 зв'язків.

Ткачук В. (UW5KW) має ще в розпорядженні трансивер UA1FA та підсилювач на трьох ГУ-50. 

З зв'зку з тим, що сьогодні інтернет дає можливість оперативно отримувати інформацію про реальне проходження радіохвиль в тій чи іншій місцевості, моніторити роботу своїх антенн та апаратури, шляхом числених  експериментів UW5KW зміг налаштувати узгодження між апаратурою та антеннами, виготовив та розмістив на п'ятаку землі в 3 сотки п'ять антенн. При експериментах використовувались різні прості популярні антенни - штирі, диполя, інвертеди, VS1AA та інші. Було вибрано антенни (вертикальної поляризації), що дають змогу працювати з дальніми корреспондентами на  скромну апаратуру.

В планах UW5KW на 2019 рік: радіоекспедиція по рідким районам Рівненської області  для диплому URDA, активізація дипломної програми радіоаматорів Рівненщини, виконання DXCC mixed на 80м, 17м, 15м.  

Звіт про перебування на конференції ЛРУ

та про радіоаматорство в області.

3-4 листопада 2018 року в м.Києві відбулась звітно-виборна конференція громадської організації «Ліга радіоаматорів України». Від Рівненської області на цій конференції були присутні Ткачук Володимир (UW5KW) та Сидоров Володимир (UX0KR). На круглому столі , що проводиться щонеділі в 09 год. ранку Васильєв Валерій (UX0KX) озвучив інформацію, що на конференцію крім UW5KW та UX0KR поїхали ще й Занюк Іван (US7KA) та Тарасович Павло (UT1KY). Для чого було озвучувати неправдиву інформацію - невідомо, так як UW5KW з Валерієм Івановичем напередодні особисто розмовляв і повідомив, що в Київ запрошені лише радіоаматори, що входять в структуру ЛРУ, а саме члени «Відокремленого підрозділу ГО ЛРУ в Рівненській області».

Організація «Рівненське обласне відділення Ліги радіоаматорів України» (голова Занюк Іван) на сьогодні є приватною організацією і до ЛРУ ніякого відношення немає. Так само, як і організація «Радіоаматор Рівненщини» (голова Васильєв Валерій).

На нашу особисту думку, при перереєстрації «Рівненського обласного відділення Ліги радіоаматорів України» було використано старі документи від ЛРУ, реєстратор не звернув на це увагу, тому і була створена ця організація - клон до ВП ГО ЛРУ в Рівненській області.

Тепер про саму конференцію. Всі делегати є на фото на нашому сайті і на інших радіоаматорських сайтах України. Не були присутні лише делегати з 2-х областей: Луганської та Полтавської. На сьогодні членів ЛРУ зареєстровано більше 1400 . З нашої області на обліку в Рівненській організації є 4 радіоаматора і в Київській організації - 10. Нам було видано мандат на право голосування за 4 людини. Для прикладу: делегат з Черкаського ВП мав мандат на 65 чоловік.

Якби не дії UT1KY та US7KA в 2014-2017 роках - і ми були б дружні та представляли б одну організацію. Я маю на увазі потуги по створенню в області спочатку Ліги Радіоаматорів Рівненщини, потім Ліги радіоаматорів Рівненської області, голосування за вихід з ЛРУ та активний піар безкоштовних послуг нової аматорської організації ГС ВРЛ. Розумні люди чудово знають, що безкоштовний сир - лише в мишоловці! Але деякі наші колеги повелись на «молочні ріки та кисельні береги», що обіцяв всім голова ГС ВРЛ пан Тарасович Павло (UT1KY).

Продовжуємо про конференцію. Зі звітом виступив Кириленко Анатолій (UT3UY) - Президент організації. У виступі було відмічено, що судові процеси активно тривали 2015-17 рр. ЛРУ витримала тиск, було прийнято новий Статут, Положення про діяльність національного QSL-бюро, перереєстровано організацію, створено територіальні відокремлені підрозділи. Завершено перереєстрацію членів ЛРУ, наведено повний порядок в документації та фінансовій дисципліні. На міжнародній арені престиж ЛРУ збільшується. IARU як вважала, так і вважає ЛРУ єдиною всеукраїнською організацією , що представляє радіоаматорів України на світовій арені. Серед країн - членів IARU вже двічі здійснено розсилку інформаційних повідомлень про те, що єдиною поштовою скринькою для карток-квитанцій є п.с. №56 в Києві.

Кириленко А. також надав інформацію про EURAO, куди входить організація ГС ВРЛ. Так у багатьох керівників IARU виникли серйозні сумніви про інформацію щодо кількості членів EURAO. Було домовлено про зустріч між президентом IARU та керівниками EURAO для обговорення поточної ситуації в радіоаматорстві, укладення угод тощо. Керівники EURAO на зустріч не прибули.

Українська команда EM5HQ на ЧС цього року виступила не зовсім вдало, а команда з «полювання на лисиць» з Сеулу привезла багато медалей найвищого ґатунку та вважається у світі однією з найсильніших.

В 2019 році в Україні буде проводитись ЧС з «полювання на лисиць». Місце проведення його - Вінниця. Команда Росії вже заявила про попередній ігнор цих змагань.

Роботу Анатолія Кириленка було визнано задовільною і його було переобрано на пост Президента ГО ЛРУ. Першим віце-президентом ЛРУ було обрано Желєзняка Олександра (UX7UU).

Далі виступив Гай Сергій (UT5UIA) - голова QSL-бюро. Було відмічено, що бюро зараз обслуговуються лише члени ЛРУ. А на початку 2019 року є домовленість між всіма членами-країнами IARU про те, що картки, які не витребувані власниками на протязі року будуть утилізовані.

В ЛРУ обговорюється варіант, що утилізація за минулий рік буде закінчуватись до 1 березня. А це значить , що картки, які оперативно не отримані, не будуть в бюро зберігатись роками. За інформацією Гая Сергія у нього вже накопичилось ... 500 кг не забраних карток!

Обговорювались питання про роботу з молоддю, про суддівство змагань, про свою дипломну програму, про реорганізацію порталу, про необхідність укладення на місцях угод з Управліннями молоді та спорту, ТСОУ, про формування місцевих бюджетів ВП, про реєстрацію атрибутики (і самої назви!) ЛРУ, як товарного знаку.

Було також сказано, що UCC (керівник Латишенко-UY5ZZ)- приватна організація, яка до ЛРУ не має жодного відношення.

З Києва ми привезли 2 кг пошти для радіоаматорів UR3KK, UX0KR, UW5KW, а також 2 медалі та грамоти Миколі Федчуку за 1 та 2 місця в ЧУ-2018.

Тепер хочу написати декілька слів про звернення п.Занюка І. (US7KA) до радіоаматорів області. Те , що нам потрібно об'єднуватись - безперечно. Як кажуть в народі «Гуртом добре і батька бити...». Але коли зі мною хочуть об'єднатись лише для того, щоб з моїх внесків лише утримувати кімнату в ТСОУ, то я не згоден.

У нашого ВП є угода з Управлінням молоді та спорту РОДА, скоро заключимо таку ж угоду з обласним ТСОУ. Ми плануємо подати свої пропозиції в ЛРУ для включення нашого плану заходів в бюджет ЛРУ. Як то кажуть - «з миру по нитці, голому сорочка». Потрібно добре співпрацювати з організаціями, які мають свої бюджети, тоді щось буде перепадати і для нашої радіоаматорської справи.

Тепер про кубок приватної організації «Рівненське обласне відділення Ліги радіоаматорів України». Змагання обласного рангу можливі лише при участі всеукраїнської радіоаматорської організації, а саме ЛРУ. Так записано в угоді між РОДА та ВП ГО ЛРУ. Інші організації області проводити будь-які змагання можуть , але статус цих змагань не буде проходити під егідою ФРС України.

Членський внесок на 2019 рік в ЛРУ становить 150 гривень. Ми в свою організацію членські внески не беремо. З тих 150 гривень проводиться статутна діяльність ЛРУ, функціонує QSL-бюро та платяться щорічні внески в IARU.

Не закликаємо радіоаматорів вступати в нашу організацію. Кожний рівненський радіоаматор сам має свою голову на плечах. Кому як і де комфортно перебувати, той там і перебуває.

Ткачук Володимир (UW5KW)

Сидоров Володимир (UX0KR)

Вольтметр амперметр DSN-VC288.

(подключение).

  По интернету можно встретить много различных описаний подключения этого устройства. Но нигде толком не описано внутреннее строение на уровне "черного ящика". Все сводится к описанию проводов разного цвета и толщины, и куда их подключать в схему.


Вместе с тем любому, даже начинающему радиолюбителю, достаточно посмотреть, что внутри этого " черного ящика" и с подключением становится все понятно.

Нижеприведенный рисунок проясняет, что в "черном ящике" и его встраивание в источник (блок питания).

При необходимости можно произвести калибровку устройства по рис. слева. 

Для этой публикации использованы материалы имеющиеся в свободном доступе в Интернете.

US3UT. Валерий Матвийчук. 0985537459.


Простая схема реверса двигателя постоянного тока с концевиками.

Валерий Матвийчук (US3UT)

При использовании двигателя постоянного тока в различных устройствах иногда возникает необходимость остановки двигателя в любом положении, а также в крайних положениях позиционирования с последующим реверсом.

Эту задачу решает предлагаемая схема.

В1 - тумблер со средним положением для реверса двигателя. В зависимости от задачи он может иметь фиксацию в крайних положениях или без неё.

Диоды Д1 и Д2 подбираются по максимальному току двигателя при его нагрузке.

SA - концевики, установленные в устройстве.

Работа схемы.

В исходном состоянии питание на двигатель не поступает и он не вращается.

Если тумблер перевести в верхнее по схеме положение двигатель вращается (допустим) влево. В крайнем левом положении SA левый размыкается и диод Д1 не пропускает напряжение питания. Двигатель останавливается.

Если тумблер перевести в нижнее положение - то происходит переполюсовка напряжения питания. Двигатель тогда вращается в правую сторону. Д1 этому уже не препятствует.

Далее концевик SA левый замыкается. При достижении крайнего правого положения SAправыйразмыкается и диод Д2не пропускает напряжение питания. Двигатель останавливается.

Переключением положения тумблера меняется направление вращения двигателя.

Схему можно применить для вращения антенн, КПЕ, вариометров и т.п.

us3ut. Матвийчук Валерий. 098-553-7459

Засідання Ради ГО ЛРУ. 

10 березня 2018 року у приміщені Штаб-квартири ГО ЛРУ відбулося перше засідання новообраної Ради ГО ЛРУ. В засіданні прийняли участь 13 членів Ради з 16 зареєстрованих відокремлених підрозділів ЛРУ. Засідання Ради ГО ЛРУ проводилось очно-заочно з використанням технічних засобів зв'язку. Відкрив засідання Ради Президент ГО ЛРУ Кириленко А.П.,UT3UY та побажав успіху в роботі Ради. На першому засіданні розглядалися наступні питання: вибори голови Ради, розгляд проекту бюджету на 2018 рік, перспективного плану розвитку ГО ЛРУ на 2018-2019р.р., обговорення та прийняття Положень «Про набуття, облік (реєстр) та припинення членства в ГО ЛРУ», «Про відокремлений підрозділ ГО ЛРУ», «Про QSL бюро ГО ЛРУ» та інші питання діяльності Ліги. В обговорені питань порядку денного засідання приймали всі члени Ради а також запрошені Перший Віце-Президент ГО ЛРУ Гай С.Г.,UT5UIA та Гай Н.В..

Під час обговорення члени Ради обмінялися думками стосовно наступних кроків щодо покращення діяльності ЛРУ. Було запропоновано посилити інформаційну складову діяльності Ліги за рахунок розроблення та створення нового сайту на сучасній інформаційно-технічній базі, приділити більшу увагу до спортивної діяльності та оформлення спортивних розрядів, заснувати національний контест клуб, налагодити співпрацю з Міністерством освіти щодо проведення спільних дитячих спортивних змагань з радіоспорту під керівництвом ЛРУ, розробити дипломну програму ЛРУ та розглянути інші пропозиції від членів організації.

По результатах засідання, Рада прийняла наступні рішення: головою Ради ГО ЛРУ обрано Залізняка О.А.,UX7UU, прийняті Положення «Про набуття, облік ( реєстр) та припинення членства в ГО ЛРУ», типове Положення «Про відокремлений підрозділ ГО ЛРУ» та схвалено в цілому, розроблене разом з Виконавчим комітетом, Положення «Про QSL бюро ГО ЛРУ». Положення «Про QSL бюро ГО ЛРУ» буде доопрацьоване до наступного засідання Ради з внесенням запропонованих членами Ради змін та доповнень. 

Бажаючі можуть направляти свої пропозиції щодо до покращення діяльності ЛРУ на електронну адресу : lru-25@ukr.net

Голова Ради ГО ЛРУ Залізняк О.А., UX7UU          

Валерий Матвийчук (US3UT)

Методика настроювання 

КВ антенни IV від В.Матвійчука (US3UT)

Техника QRP. Работа в эфире сверхмалой мощностью. Владимир Ткачук UW5KW. 

(Стаття  з журналу "QRP"  №33 2011 рік)

В коротковолновом эфире я с 1978 года. Первый позывной получил в 1984 году. Живу недалеко от города Ровно. В 2009 г. ко мне в руки попала радиостанция «Лавина», которая раньше выпускалась в Харькове подразделением ДОСААФ СССР (сейчас ПП «Контур») и служила для работы в соревнованиях по радиомногоборью радистов. «Лавина» - двухдиапазонный трансивер на 160 и 80 метров. Вид излучения - только телеграф. В выходном каскаде используется транзистор КТ626Д. Выходная мощность всего 70 мВт при токе выходного каскада 10 мА. Сначала у меня возникли сомнения по поводу выходной мощности. Поэтому я связался с конструктором и производителем трансивера (Виктор Абрамов UX5PS), подтвердившим, что на выходе «Лавины» 70 мВт. Аппарат мне одолжил на время Николай (UR3KK), сказав: - Бери, попробуй хоть с кем то сработать! Для питания я использовал 12- ти вольтовый аккумулятор от неисправного аварийного блока питания компьютера. Антенной служил диполь длиной 39 м, протянутый с востока на запад при высоте подвеса около 5 м над землей. Впервые удалось выйти в эфир 30 июля 2009 года с позывным UT5KTT/QRPP. За 4 часа «СQ» на 3579 кГц удалось провести всего одну связь с SQ3DZW (RST-559). С 31 июля по 04 августа 2009 года удалось провести еще 7 QSO , в том числе и с членами клуба UU7JF (569) и RW3AI (449). Связи давались тяжело, слышали меня на пределе разбираемости, мешали радиостанции с мощными сигналами. Эксперименты с «Лавиной» я продолжил только зимой после приобретения у того же харьковского ПП «Контур» электронного ключа с памятью и покупки собственной «Лавины». Теперь работа на общий вызов пошла веселее. С 24 декабря 2009 года по 20 апреля 2010 года было проведено 300 связей с радиостанциями 31 страны по DXCC. Наиболее интересные связи были с UR5FA/MM/QRP (449) -корабль Олега находился около TA4, OZ7EX (559), F8FJG (569), HF12HAITI (599), G4ADE (339), GB75RDF (339), SV2AVP (339), I1BPU (339). Рекорд дальности связи был установлен с MD0CCE (339) 16 февраля 2010 года, расстояние 2010 км. Bob Barden из Ramsey был настолько поражен, что без моей просьбы сам сразу же выслал директом свою карточку! Работать в эфире сверхмаленькой мощностью очень интересно и увлекательно. У меня в эфире появилось много друзей, которые слыша мой QRPP-сигнал почти ежедневно подходили поздороваться и интересовались успехами, сработана ли новая страна и побит ли рекорд дальности. Это SP5TAA, UR5KO, UA9JFM/3, EV6DX, UT1PQ. Спасибо им за поддержку и интерес к экспериментальной работе. Всем без исключения радиолюбителям, кто провел со мной связь на QRPP, были направлены бумажные карточки-квитанции. Думаю, многие их уже получили. Посмотреть фото аппаратуры, антенны, карточку от MD0CCE , скачать файл аппаратного журнала можно в интернете на моем сайте https://zdol.org.ua Сейчас я работаю в эфире под позывным UW5KW/QRPP. Всех, кого интересует работа маленькой мощностью, приглашаю провести CW QSO на 80-ке. CQ-QRP # 33

Весь журнал можна скачати за посиланням https://qrp.ru/cqqrp-magazine/483-cq-qrp-33

В ефірі Гощанський район (RI-04)

(На фото UR3KK , UY5BT , UW5KW , US3UT , SWL Слава , UX0KR)

20 травня 2017 року я вранці зібрав свою КВ апаратуру в дорожню сумку та вирушив маршруткою на автовокзал м.Рівне. В сумці розмістив: трансивер SW2011RDX, транзисторний підсилювач 50-70 ватт, гарнітуру, телеграфний ключ, педаль, БЖ 13,8 вольт 30 ампер та нетбук. На автовокзалі в Рівному мене вже чекав Володя Сидоров (UX0KR) зі своєю дружиною Олею. В 10 год.45 хвилин ми відправились маршруткою в с.Бочаницю Гощанського району. В цьому селі мешкає наш радіоаматор і друг Микола Федчук (UR3KK). Подорож була комфортною та не дуже довгою. Близько 12 години дня нас зустрів Микола. Для того, щоб займатись улюбленим хобі та не заважати своїм ближнім, Микола Петрович побудував окреме приміщення (radioshake), де розмістив 2 робочі місця, місце для відпочинку та численні стелажі з радіоапаратурою , запчастинами та радіодеталями. Приблизно з 14 год. апаратура була встановлена, антенна під'єднана. Можна було починати працювати в ефірі. Але в зв'язку з тим, що це був суботній день - в ефірі і в CW та SSB проходили змагання, прохід на 14мгц ,7 мгц був слабенький, на 3,6 мгц не було жодної радіостанції. Ми вирішили почекати до вечора, щоб відкрились діапазони 7 мгц та 3,6 мгц. Вдень вдалось провести декілька зв'язків  JT65/JT9 на 14 мгц.  С.Бочаниця знамените тим, що в ньому знаходиться мальовниче озеро з островом. Микола (UR3KK) запропонував нам пройтись на озеро, щоб помилуватись місцевими краєвидами. Ми всі з задоволенням прийняли цю пропозицію, адже до початку проходу на НЧ діапазонах було ще декілька годин. Приблизно з 17 години почався нормальний прохід на 40-метровому діапазоні. А далі , як то кажуть, пішло-поїхало... Працювали ми майже до ранку. З рідких та цікавих зв'язків відмічу QSO з радіостанцією EM7KAA (с.Олександрія Рівненського району), CX2AQ (Уругвай) та PY2EMI (Бразилія). Що цікаво , від двох останніх станцій QSL вже отримані по інтернету, а від місцевої EM7KAA поки що ні. Треба відправити свою картку менеджеру цієї радіостанції в Італію ( IK2DUW ), щоб отримати зворотню картку-квитанцію. 21 травня зранку розпочався проливний дощ, але радіоаматори UW5KW , UR3KK , UX0KR  продовжували працювати в ефірі, змінюючи за робочим столом один одного . В полудень до нас автомобілем приїхали колеги-радіоаматори з Київської та Тернопільської областей. 20 травня вони зустрічались в с.Олександрія з радіоаматорами Рівненської , Волинської областей , а 21 травня вирішили провідати і нас в Гощанському районі . Два Валерія (UY5BT , US3UT) та Слава (поки що SWL) під дощем прийняли саму активну участь в фінальній частині радіоекспедиції нашого підрозділу. За допомогою MFJ-269 було проведено заміри параметрів антенного господарства радіостанції UR3KK та дано Миколі Федчуку цінні поради по вдосконаленню антенн. Було приємно поспілкуватись та обмінятись досвідом з досвідченими радіоаматорами м.Кременець та смт Княжичі на Київщині. Близько 14 години дня апаратура була демонтована назад в дорожню сумку, територія радіошеку була очищена від решток їжі , порожніх пляшок і т.п. Ми попрощались з гостинними господарями Миколою та його дружиною та повернулись в місто Рівне. Хочу висловити особливу подяку жіночій частині нашої міні-експедиції дружинам наших радіоаматорів Олі та Тані. Вони зробили все, щоб наша зустріч пройшла в душевній, майже сімейній обстановці. Без них, без їхніх порад та кулінарних здібностей, нам би було некомфортно та смутливо. Подяка всім , хто прийняв активну участь в нашій роботі та відпочинку : UX0KR , US3UT , UW5KW , UR3KK , UY5BT , XYL Оля , XYL Таня , SWL  Слава. Всім 73 !!!  До зустрічі в ефірі з інших рідких районів Рівненщини! А таких районів дуже-дуже багато...

(Записав UW5KW)             

Простий антенний комутатор

Проста антенна на 160-метровий діапазон